NVIDIA, geçtiğimiz günlerde yeni nesil RTX ekran kartı serisi olan RTX 30 serisini tanıtmıştı. Üç ekran kartıyla karşımıza çıkan şirket, ekran kartlarının sunduğu üstün performansa rağmen fiyatını diğer RTX serileriyle eşit seviyede tutunca pek çok kişinin yoğun ilgisiyle karşılaşmıştı.

Ancak NVIDIA için rekabet henüz yeni yeni kızışmaya başlıyor. Şirketin en büyük rakibi olan AMD, yeni ekran kartı serisi Radeon RX 6000’i tanıtmak için şimdiden çalışmalarına başladı. AMD, yeni ekran kartı serisinin ilk tanıtımlarından birisini Fortnite üzerinde yaptı.

AMD, Fortnite’a easter egg’ler yerleştirdi:

MissGinaDarling ismiyle tanınan Twitch yayıncısı Gina Darling, geçtiğimiz akşam yayın yaptığı sırada Fortnite’ta ilginç bir şeyle karşılaştı. Yayıncının karşılaştığı o şey, AMD’nin Fortnite içine yerleştirdiği bir yazıydı. AMD’nin o yazısında ‘AMD Savaş Arenasına Büyük Bir Şey Geliyor!‘ ifadesi yer aldı.

Bu yazı, Gina Darling’in karşısına Fortnite’ta telefon kulübelerinden birisine giriş yaptıktan sonra çıkmıştı. Gina Darling, telefon kulübesine giriş yaptıktan sonra gizlenmiş bir ‘AMD Radeon’ odasına gönderilmişti. Bu oda, özel tasarlanmış bir konsola da ev sahipliği yapıyordu.

O konsol üzerinde ‘6000′ sayısı tuşlandığındaysa az önce bahsettiğimiz yazı, oyuncuların karşısındaki ekranda beliriyordu. Twitter’da paylaşılan bu anın ardından AMD yetkilileri, Fortnite’a yerleştirilmiş bu ‘easter egg’i doğruladı. Üstüne üslük yetkililer, oyun içinde daha fazla easter egg olduğunu da açıkladı.

AMD’nin Fortnite’a yerleştirdiği easter egg’ler şu an için keşfedilmemiş olsa da yakın zamanda bu konuda gelişme yaşanacağından şüphemiz yok. AMD’nin oyuncularda yarattığı beklentiyi NVIDIA’nın RTX 30 serisine başarılı bir şekilde rakip olarak karşılayıp karşılayamayacağını bekleyip göreceğiz.