Video oyun sektörünün önemli isimlerinden olan Electronic Arts, 2011 yılında “Origin” isimli kendi oyun platformunu duyurmuştu. PC platformunda oyuncuların sahip oldukları EA oyunlarını bir araya getiren Origin, yıllar içerisinde beklentileri karşılayamaz hale geldi. Oyuncular, oldukça hantal olan Origin’le ilgili eleştirilerini dile getirirken Electronic Arts da bunun farkında olarak yeni bir PC uygulaması oluşturdu.

Edinilen bilgilere göre Electronic Arts’ın yeni uygulaması “EA Desktop” olarak isimlendiriliyor. Electronic Arts’ın “yeni nesil PC oyun platformu” olarak nitelendirdiği uygulama, oyunculara önemli avantajlar sunuyor. Örneğin bir kullanıcı, bu yazılımı kullanarak Electronic Arts’ın oyun abonelik hizmetlerine, EA Play’e ve EA Play Pro’ya (EA Access’in yeni ismi) rahatlıkla erişebilecekler. Elbette satın alınan EA oyunlarına da bu uygulama üzerinden erişilebilecek.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Electronic Arts yöneticilerinden Michael Blank, EA Desktop uygulamasının Origin’den çok daha hızlı ve gelişmiş bir yapıya sahip olacağını söyledi. Yeni uygulamayla birlikte oyunculara daha iyi bir deneyim sunulacağını ifade eden Blank, Electronic Arts ve hizmetlerine erişmenin kolaylaşacağını sözlerine ekledi.

Bu arada, eğer aktif olarak Origin kullanıyorsanız, endişelenmenizi gerektiren bir durum söz konusu değil. Çünkü Origin hesabınızdaki oyunlar, arkadaşlarınız ve diğer her şey, EA Desktop’a otomatik olarak aktarılacak. Yani sadece kullandığınız uygulama değişmiş olacak. Ancak Electronic Arts’ın yeni uygulamasının kullanıma ne zaman sunulacağı şu an için bilinmiyor.