Hız Testi / Speed Test

Bağlantı hızım nedir diye merak ediyorsanız, test burada

Tarayıcınız
Tarayıcı SatırıMozilla/5.0 (Windows NT 10.0; Win64; x64) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/60.0.3112.113 Safari/537.36 Ekran Çözünürlüğü

CHIP Hız Testi nasıl çalışıyor?

“Sunucu Seçimi” düğmesinden size özel bir sunucuyu Speed Test için kullanabilirsiniz.

Türk Telekom hız testi, TTnet hız testi, DSmart Hız Testi, Vodafone Hız Testi, Turkcell Hız Testi gibi çalışır.

Her türlü internet bağlantı hız testi için kullanılabilir: VDSL hız testi, ADSL hız testi, Fiber optik hız testi, Superonline hız testi, 4G Hız testi, 4.5G Speed Test, Kablonet Hız Testi, Uydunet Hız testi gibi.

En iyi sonucu alabilmek için tüm diğer uygulamalarınızdan çıkmanızı ve tarayıcınızda sadece hız testi sayfasını açmalısınız.

İpucu: Speedtest yaparken dikkat etmeniz gereken şey bağlantınızın modeminize LAN kablosu ile bağlı olması; Wi-Fi ve Kablosuz bağlantılar sonucu kötü yönde etkileyebilir.

Dikkat: Virüs tarayıcılar ve antivirüsler de internet hız testini etkileyebilir. Geçici bir süre antivirüsünüz kapatıp Hız Testini başlatın ve sonra tekrar açın.

Download hızı testi (İndirme testi) ve Upload hızı testi (Yükleme testi) yanında CHIP Hız Testi, aynı zamanda IP adresinizi ve internet servis sağlayıcınızı belirler, Bağlantı tipinizi ve lokasyonunuzu gösterir. Ek olarak speedtest ping testi ve gecikme testi de uygular.