Yemeksepeti, geçtiğimiz günlerde uygulamalarında yeni bir özellik aktifleştirdi. ‘Erişilebilirlik’ adı altında kullanılan bu özellik, görme engelli kullanıcıları çok sevindirdi. Yapılan açıklamalara göre, özelliği kullanan kullanıcı sayısı yüzde 80, siparişlerde ise yüzde 100’lük bir artış yaşandı.

Son dönemde ülkemizde, insanların evinde kalması, online market satışının artmasına yol açtı. Görme engelli kullanıcıların ise bu konudaki dezavantajını fark eden Yemeksepeti, konu hakkında çok güzel bir çözüm bulmuş gibi gözüküyor. Tüm uygulamalarına ‘Erişilebilirlik’ özelliği ekleyen şirket, görme engelli vatandaşların hayatlarını kolaylaştırmayı hedeflemiş.

‘Erişilebilirlik’ ile birlikte telefona dokunmadan yemek siparişi vermek mümkün

Sesli komut sistemini temel alan bu özellik, uygulamadaki hemen hemen her şeyi yapabilme olanağı sağlıyor. Özellik sayesinde restoran ve yemek arayabiliyor, arama sonuçlarınızı dinleyebilir, istediğiniz yemeği eksiksiz ve hızlı bir şekilde sipariş verebilirsiniz. Sepetinize ürün ekleyip çıkarabilir, temassız ödemek istediğinizi seçebilirsiniz. Yemeğinizi yedikten sonra, ürün hakkındaki yorumlarınızı yine sesli bir şekilde restoranın sayfasına yazdırabilir, gelen yorumları sesli bir şekilde okutabilir ve puanlama yapabilirsiniz.

Yemeksepeti, görme engelli vatandaşlara istihdam sağlıyor

 Yemeksepeti, görme engelli kullanıcılarına sunmuş olduğu bu özellikle projesine destek oluyor. Benzer şekilde engelli vatandaşlara istihdam sağlayan şirket, görme engelli vatandaşlarımız için kontenjanını artırmayı amaçlıyor. Onların hayata daha çok tutunmalarını isteyen Yemeksepeti, bu yönde desteklerinin tam olacağını gösteriyor.

‘Erişilebilirlik’ özelliği üzerindeki iyileşmeler devam ediyor. Daha fazla kullanıcı ile buluşturmayı hedefleyen şirket, artış sayılarını paylaştı. Son dönemde özelliği kullanarak alışveriş yapan kullanıcı sayısı yüzde 80 arttı. Verilen sipariş sayısı da yüzde 100 arttı. Aylık sipariş sayısı 1.500 seviyesine ulaşmış olması, şirketin yüzünü güldürüyor.