Oyun sektörüne fırtına gibi bir giriş yapan Epic Games Store kısa süre içerisinde Steam’in en ciddi rakibi olmayı başardı. Kurulduğu günden bu yana her hafta kullanıcılarına bedava oyunlar sunan Epic Games Store son birkaç haftada bu işi iyice abarttı.

Şimdi de Borderlands The Handsome Collection bedava oldu!

2 hafta önce oyun tarihinin en popüler yapımlarından biri olan GTA 5’i ücretsiz olarak sunan Epic Games, Rockstar sunucularının çökmesine neden olmuştu.

Geçtiğimiz hafta ise Civilization VI’yı kullanıcılarına hediye eden platform bu hafta da 129TL değerindeki Borderlands The Handsome Collection’ı ücretsiz olarak veriyor.

Eğer hala Epic Games Store hesabınız yoksa, birkaç dakikanızı ayırarak tamamen ücretsiz bir şekilde hesabınızı oluşturabilirsiniz.

Bu arada dip not olarak belirtelim. Bu oyunları bir defa kütüphaneniz eklediğiniz zaman tamamen sizin oluyor. Yani PS Plus ya da Xbox Live Gold’ta olduğu gibi abonelik bitimi, oyunların hesaptan silinmesi gibi bir durum söz konusu değil.

İşin üzücü yanı ise geriye dönük olarak dağıtılan ücretiz oyunları hesabımıza ekleyemiyor oluşumuz. Yani her oyunu dağıtıldığı hafta kütüphanenize eklemeniz gerekiyor.

Dilerseniz Borderlands The Handsome Collection’ın satın alma sayfasına buradan erişebilir ve kütüphanenize ekleyebilirsiniz. Sonrasında oyunu ne zaman indireceğinize ise kendiniz karar verebileceksiniz. Bu arada oyunun 4 Haziran tarihine kadar ücretsiz olacağını da bir kez daha hatırlatalım.