Bilindiği üzere Microsoft ve Sony bu yılın sonlarına doğru yeni nesil konsollarını satışa sunacaklar.

Microsoft bir süre önce Xbox Series X ismini verdiği yeni nesil konsolunu tanıtmış ve özelliklerini açıklamıştı. 

Sony ise farklı bir yol izleyerek konsolun teknik özelliklerini açıklamış, kontrolcüsü Dual Sense‘i göstermiş fakat ana konsolu tanıtmamıştı. Nitekim PS5‘in Haziran ayı içerisinde düzenlenecek olan etkinlikte tanıtılması bekleniyor.

Xbox Series X hakkında şok eden gerçek!

Şimdi gelelim asıl önemli meseleye. Hatırlanacağı üzere kısa süre önce Xbox Series X için çıkacak olan oyunların gösterildiği bir etkinlik düzenlenmişti. Bu etkinlikte en çok dikkat çeken yapımlardan birisi de korku ve gerilim öğelerini içerisinde barındıran Scorn isimli yapımdı.

Oyun severler Scorn‘un grafiklerinden ve görselliğinden çok etkilenmişlerdi. Hatta bu oyunun Xbox Series X‘in gerçek gücünü ortaya çıkardığını söyleyenler bile oldu.

Lakin geçtiğimiz gün ortaya çıkan bir detay kafaları karıştırdı. Oyunun geliştiricisi olan  Ebb Software‘in yönetmeni Ljubomir Peklar tarafından belirtilene göre o fragman Ryzen CPU ve RTX 2080 Ti GPU ile kaydedilmiş.

Yani etkinlikte izlediğimiz görüntüler Xbox Series X‘e ait değilmiş. Lakin Peklar 4K 60 FPS’lik bir performansı Series X‘te de yakalayabileceklerini söylüyor. Elbette bu şimdilik bir tahminden ibaret.

Elbette herşeyi bir kenara bırakırsak yeni nesil Xbox konsolunun da muazzam derecede güçlü olduğunu unutmamalıyız. Dolayısıyla Peklar bu konuda son derece haklı olabilir.