Oyun dünyasının sabırsızlıkla beklediği yapımlardan biri olan The Last of Us Part 2’nin çıkmasına artık sayılı günler kaldı. Hali hazırda oyun elimize ulaşmış duruma ve oynamaya başladık. 12 Haziran’da inceleme ambargosu kalkar kalkmaz da yayınlayacağız.

19 Haziran’da satışa çıkacak oyunda oldukça farklı bir macera oyun severleri bekliyor olacak. Geliştirici ekip Naughty Dog, The Last of Us Part 2 ile birlikte özelleştirilebilir zorluk seviyesini de ilk defa kullanacak.

The Last of Us Part 2 zorluk detayları ortaya çıktı

Normalde oyun severler her yapımda kolay, normal ya da zor seçeneklerinden biriyle maceraya atılıyor. Lakin The Last of Us Part 2’de bu seviyeler de içerisinde özelleştirilebilir olacak. Örneğin Ellie’nin bir vuruşta rakibine ne kadar hasar vereceğini siz belirleyebileceksiniz. Ya da düşmanlarınızın sizi ne kadar fark edebileceği belirlemek sizin elinizde olacak.

Kısacası oyunun zorluğunu kendi oynayış stilinize göre özelleştirebileceksiniz. Bu gerçekten de eşsiz bir deneyim olacak. Muhtemelen bu tarz zorluk seviyesini önümüzdeki nesil için çıkacak olan pek çok yapımda görebiliriz.

Ne olursa olsun, The Last of Us Part 2 şimdiden yılın oyunu olmaya en büyük aday gibi görünüyor.

Muhtemelen The Last of Us Part 2 ve Cyberpunk 2077 2020’de ödüllerin hepsini toplayacaklar.