Mafia serisinin oyun sahnesinde önemli bir yeri var. Hatırlanacağı üzere ilk Mafia oyunu olan City of Lost Heaven 2003 yılında satışa sunulmuştu. Pek çok açıdan çağının ötesinde bir yapım olan ilk Mafia oyunu, kendine has bir oyuncu kitlesi edinmeyi başarmıştı.

2K 2. Mafia oyununu ise 2010 yılında satışa sundu. İlk oyun kadar başarılı olmasa da 2. oyun da genel itibariyle tatmin edici bir kıvamdaydı.

2016 yılında raflardaki yerini alan Mafia 3 ise serinin hayranları için tek kelime ile hayal kırıklığı oldu. Saçma sapan görev tekrarları, tatmin etmeyen hikaye örgüsü ve klasik Polat Alemdar vari çatışmalar ile büyük eleştiriler alan Mafia 3 sonrası seri sessizliğe gömülmüştü.

Ta ki kısa bir süre önce oyunun resmi Twitter adresinden atılan “Family” tweetine kadar.

Bir anda oyun severleri Mafia 4 heyecanı sardı. Lakin bu heyecan kısa sürdü. Çünkü 2K ilk 3 oyunun Definitive Edition versiyonlarının çıkacağını açıkladı. Nitkeim bu oyunlardan Mafia 2 Definitive Edition incelemesi ile karşınızdayız. Dilerseniz incelememize aşağıdan göz atabilirsiniz.

Oyunla ilgili görüşlerinizi aşağıdaki yorumlar bölümünde bizlerle paylaşabilirsiniz. Büyüyen Teknolojioku ailesine katkıda bulunmak için Teknolojioku YouTube kanalımıza abone olmayı  ve videolarımızı beğenmeyi unutmayın. Desteğiniz bizim için önemli ve bu tarz destekler  size daha fazla içerik üretmek için bize motivasyon oluyor.  

Bizi asıl heyecanlandıran ise ilk oyunun yenilenmiş versiyonu. Yayınlanan ekran görüntüleri serinin fanlarını fazlasıyla heyecanlandırdı. Bakalım Mafia Definitive Edition beklediğimize değecek mi? Bunu yakında öğreneceğiz.