Şu aralar oyun fiyatlarının arttığından şikayetçi olabilirsiniz ki bu şikayetinizde de haklısınız. Ücretsiz olarak oynayabileceğiniz CS GO tarzı bir oyun arıyorsanız size güzel bir haberimiz var. Valorant çıktı!

LoL’ün yapımcısı olan Riot tarafından yayınlanan Valorant 5v5 tarzında bir multiplayer oyunu. Oyunda aldığınız ajan ile rakip takımı mağlup etmeye çalışıyorsunuz.

Muazzam bir bedava oyun! Valorant

Valorant yapı itibariyle Counter Strike Global Offensive’ı andırıyor. Oyunda bir taraf Spike isimli bomba tarzı bir yapıyı kurmaya çalışırken diğer taraf ise bunu engellemeye çalışıyor.

Oyunda her karakterin farklı özellikleri mevcut. Asıl amaç bu özellikleri verimli bir şekilde kullanarak raundu galip bir şekilde tamamlamak.

Elbette oyundaki karakterlerin özelliklerini keşfedebilmek için yoğun bir mesai harcamanız gerekiyor. Çünkü pek çok karakterin özelliği haritadan haritaya avantaj anlamında değişiklik gösteriyor.

Valorant’ın en iyi yanı ise tamamen ücretsiz olması. Riot’un özel hile sistemiyle korunan yapım şu pandemi günlerinde size ilaç gibi gelebilir. Bilgisayarınız çok güçlü olmasa bile Valorant’ı kaldıracaktır.

Eğer şu aralar CS GO’dan sıkıldıysanız ve PUBG, Fortnite gibi Battle Royale tarzı yapımlar hoşunuza gitmiyorsa Valorant’ı mutlaka denemenizi tavsiye ederiz. Sonuçta oyun ücretsiz ve indirme boyutu da çok büyük değil. Dolayısıyla kaybedecek fazla bir şey yok. Şimdiden iyi oyunlar dileriz.