Sony’nin yeni nesil konsolunu tanıtmasına artık sayılı saatler kaldı. Bu akşam Türkiye saati ile 23:00’da PlayStation 5 etkinliği düzenlenecek. Muhtemelen bu etkinlikte konsolun kasa tasarımı ve PS5 için çıkacak olan ilk oyunlar tanıtılacak.

PlayStation 5 fiyatı dudak uçuklatıyor

Peki Sony yeni nesil konsolu için nasıl bir etiket belirleyecek. Şimdiye kadar PlayStation 5 fiyatı ile ilgili pek çok dedikodu ortaya çıktı. İlk başlarda PS5 fiyatının 400 dolar civarında olacağı iddia edilmişti. Lakin bu etiket oyun severlere çok da gerçekçi gelmedi. Çünkü bahse konu özelliklere sahip bir konsolun günümüz şartlarında 400 dolara satılması mümkün değildi.

Yakın zamanda PlayStation 5‘in 500 dolar gibi bir fiyata sahip olacağı söylendi. Bu genel itibariyle kabul gören bir rakamdı. Lakin sızdırılan son raporlara göre PlayStation 5 fiyatı beklenenin çok daha üzerinde olacak.

Dilerseniz bahse konu sızıntıya aşağıdan göz atabilirsiniz.

Görüldüğü üzere PS5 İngiltere fiyatı 599 sterlin olarak görünüyor. 599 Sterlin hali hazırda 5150 TL gibi bir rakama denk düşüyor. Buna vergiler eklendiğinde muhtemelen karşımıza çıkan etiket 9.000TL’yi rahat bir şekilde bulacaktır.

Umarız biz haksız çıkarız ve PlayStation 5 Türkiye fiyatı daha makul bir şekilde karşımıza çıkar.