İlk olarak Half Life için tasarlanan basit bir mod olarak karşımıza çıkan Counter Strike, Valve’in girişimleri sonrasında e-spor dünyasının mücadele sahalarından birisine dönüşmüştü.

Counter Strike 1.6 tarayıcı oyunu oldu!

Bilindiği üzere şu anda oyun severler kozlarını Counter Strike Global Offensive üzerinde paylaşıyorlar. Fakat en az Global Offensive kadar popüler olan bir başka CS sürümü daha var. O da 1.6…

Özellikle bir döneme damgasını vuran Counter Strike 1.6 hala kiralık serverlar üzerinden milyonlarca oyuncu tarafından oynanmakta. Şimdi CS 1.6’yı oynamak eskisine oranla çok daha kolay olacak. Çünkü bir zamanların efsane oyunu artık tarayıcı üzerinden bile oynanabiliyor.

Steam ya da benzeri hiçbir kuruluma gerek duymadan CS-Online.club adresi üzerinden Counter Stirke 1.6 versiyonunu oynayabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey tarayıcıya bu adresi yazmak ve çıkan sayfadan harita ile sunucu seçmek. Ardından sayfayı yenileyerek hızlı bir şekilde CS 1.6 maceranıza başlayabilirsiniz.

Üstelik bu oyunu tarayıcı üzerinden arkadaşlarınızla da oynamanız mümkün. Lakin bunun için sunucu kiralamanız gerekiyor. Ücretsiz oynamak istediğinizde ise sistem sizleri random yani rastgele bir sunucuya yerleştiriyor.

Bir zamanların sistemleri zorlayan oyununun şimdilerde tarayıcıdan oynanıyor olması gerçekten de çok ilginç. Kim bilir belki de ileride GTA 5 bile basit bir tarayıcı oyunu olarak karşımıza çıkabilir. Elbette bunu zaman gösterecek.