Monster Notebook katkılarıyla hazırladığımız Oyun Canavarı’nın 13. bölümü ile karşınızdayız. Bu bölümde oyun sektörünün köklü isimlerinden biri olan Resident Evil 3’e dönüş yapıyoruz.

Belki de serinin en popüler, en çok sevilen oyunu olan Resident Evil 3 kısa bir süre önce Remake olarak tekrardan raflardaki yerini aldı. Peki bu yapım bizlere ne gibi yenilikler sunuyor. Dilerseniz Oyun Canavarı’nın yeni bölümüne aşağıdan göz atabilirsiniz.

Resident Evil 3 Remake genel itibariyle aksiyondan ziyade korku ve gerilim öğelerinin ön plana alındığı bir yapım olmuş. Elbette aksiyon öğeleri orijinal oyuna göre biraz daha fazla. Ayrıca 2. oyuna kıyasla da çok daha fazla zombi bulunuyor. Bunu da es geçemeyiz.

Lakin oyunun büyük bir bölümü Nemesis ile köşe kapmaca şeklinde geçiyor. Özellikle Nemesis’in peşinize düştüğü sahnelerde gerilimin hat safhaya tırmandığını söyleyebiliriz. Tam kaçtım diye sevinirken birden kırılan duvarların ardından Nemesis çıkıp geliyor. Eğer bu tarz gerilim ve korku tarzındaki yapımları seviyorsanız, Resident Evil 3 Remake’i mutlaka denemenizi tavsiye ederiz.