Sony’nin yeni nesil konsolunu tanıtması kafalarda soru işaretleri oluşmasına neden oldu. PS5’in tam da arifesinde PS4 almak ne kadar mantıklı?

Bir yanda ömrünün artık sonuna gelmiş bir konsol, diğer yanda ise güçlü ve bir o kadar da hızlı yeni nesil bir oyun canavarı. Peki ne yapmalı? PS4 mü almalı yoksa PS5’i mi beklemeli?

Yani videomuzda bu soruya yanıt vermeye çalıştık. Dilerseniz bahse konu videoya aşağıdan göz atabilirsiniz.

Evet PS4 almak ilk bakışta mantıksız gibi durabilir. Lakin aradaki fiyat farkını göz önüne aldığımızda PS5 şimdilik pek cazip görünmüyor. Herşey bir yana henüz PS5’in gücünü ortaya koyacak bir oyun da duyurulmuş değil.

Dolayısıyla PS5 almak için daha önünüzde uzun bir zaman olabilir. Zaten PlayStation 5’in Türkiye’ye gelişi muhtemelen 2021’i bulacaktır. Yani Sony konsolu Kasım ayında satışa sunsa bile, Türkiye’de hemen raflardaki yerini almaz.

Zira bir yanda da Sony’nin mevcut PS5 üretim hızının yetersiz olduğu konuşulmakta. Malum koronavirüs süreci üretimde olan ürünleri olumsuz etkiledi.

Tam olarak bu nedenlerden ötürü hali hazırda PS4 almak pek de mantıksız görünmüyor. Hatta bulabilirseniz, garantisi devam eden, temiz bir PS4 almak çok daha cazip olacaktır. Böylece konsolu aldığınız fiyatın 3 – 5 aşağısına satarak yeni nesil bir konsol alırken kullanabilirsiniz.

Bitcoin size zengin olma fırsatı sunuyor. Nasıl oldugunu öğrenin.