Konsol sektörünün önemli isimlerinden biri olan Microsoft, Temmuz ayında birinci parti oyunlara odaklanan kısa bir etkinlik düzenleyecek. Sızdırılan bilgilere göre bu etkinlikte gösterilecek tek şey oyunlar olmayacak. Zira uzun bir süredir oyun sektörünün gündeminde olan Lockhart kod adıyla bildiğimiz uygun fiyatlı yeni nesil Xbox konsolunun da aynı etkinlikte tanıtılması bekleniyor. Konsolun ismi ise Xbox Series S olacak.

Uygun fiyatlı yeni nesil konsol Xbox Series S geliyor

Microsoft imzası taşıyacak olan Xbox Series S teknik özellikler açısından Series X’e nazaran hayli düşük bir seviyede olacak. Zira The Verge Series S’in oyunları 1080p ve 1440p çözünürlükte çalıştıracağını ve 4 teraflops GPU’dan güç alacağını iddia ediyor.

Cihazın RAM ve işlemcisi de Series X’e nazaran hayli düşük kalacak. Oyunları sadece dijital olarak edinebileceğiniz konsolun fiyatı ise henüz netlik kazanmış değil.

Açıkçası sızdırılan bilgilere bakınca Xbox Series S’in Xbox One X’ten bile güçsüz olduğu görünüyor. Peki bu konsol yeni nesil oyunları nasıl çalıştıracak?

Eğer Xbox Series S yeni nesil oyunları çalıştıracak kadar güçlüyse, o zaman Xbox One X de çalıştırır. Dolayısıyla Xbox One X varken yeni nesil konsollara gerek olmaz. Muhtemelen bu soruların yanıtlarını önümüzdeki ay düzenlenecek olan etkinlikte alacağız.

Kripto para ile günde 5.000 dolar kazanıyorum