Oyun dünyasına yeni bir soluk getiren PUBG ilk olarak 2017 yılının Mart ayında satışa sunulmuştu. O zamana dek oyuncular kısıtlı haritalarda takım halinde mücadeleler veriyordu. Lakin PUBG oyun severlere şimdiye kadar denemedikleri bir deneyim sundu.

Oyuncular artık devasa bir haritada hayatta kalan son kişi olmak için mücadele edeceklerdi. Açlık Oyunları filmini andıran tarzıyla hayli dikkat çeken PUBG, kısa süre içerisinde milyonlarca kullanıcıya ulaşmayı başardı.

Battle Royale tarzının popüler olmasında önemli bir paya sahip olan PUBG, PC sonrasında PS4, Xbox One ve Stadia gibi platformlarda da boy gösterdi. Hatta son olarak mobil platformlar için de bir oyun yayınlandı. 

Aradan geçen 3 yıllık süre içerisinde milyonlarca oyuncuya ulaşmayı başaran PUBG‘nin şimdiye kadar kaç kopya satmayı başardığı da açıklandı.

PUBG ne kadar sattı? İşte güncel rakamlar!

Yayıncı stüdyo tarafından yapılan açıklama ile PUBG ne kadar sattı sorusu da yanıt bulmuş oldu. 

Popüler battle royale oyunu PC, PS4, Xbox One ve Stadia platformlarında şimdiye kadar 70 milyondan fazla kopya satmayı başarmış durumda. 

Dip not olarak belirtelim. Bu sayıya mobil sürümdeki indirme sayıları dahil değil. Malum mobilde oyun için herhangi bir ücret ödemek gerekmiyor. Lakin oyunun PC, PS4, Xbox One ve Stadia sürümleri ücretli. Dolayısıyla ücretli olan bir sürümün 70 milyondan fazla satmış olması da muazzam bir başarı diyebiliriz.

Kripto para ile günde 5.000 dolar kazanıyorum

İlan