Microsoft geçtiğimiz gün düzenlenen sunumda en büyük sürprizi en sona saklamış. Bir dizi duyurunun ardından, sunuma sona erdi derken yeni Fable oyunu duyuruldu. Oyun severler uzun bir süredir serinin yeni oyununu sabırsızlıkla bekliyorlardı. Açıkçası yeni Fable oyununun duyurusu herkes için sürpriz oldu.

Yeni Fable oyunu Xbox Series X ve PC için duyuruldu!

Microsoft ve Playground Games işbiriliğiyle geliştirilen yeni Fable oyunu serinin devam şeklinde olmayacak. Yani yeni oyunla seri kaldığı yerden devam etmeyecek.

Yapımcı ekip, yeni oyunun efsanevi serinin başlangıcı olacağını belirtti. Yani Fable serisi sil baştan tekrardan oyun severlerin karşısına çıkmış olacak. Microsoft oyuncuların fantastik yaratıklar ve görkemli manzaralara sahip bir diyarı doyasıya keşfedeceklerini belirtti.

Yeni Fable oyununun çıkış tarihi ise sunumda açıklanmadı. Muhtemelen oyunun geliştirme aşaması bir süre daha devam edecektir. Zira daha ortada doğru düzgün bir trailer videosu bile yok.

Büyük bir sürpriz olmazsa yeni Fable oyununun 2022 gibi çıkması bizleri şaşırtmayacaktır. Malum kapsamlı bir RPG oyunu geliştirmek pek de kolay olmuyor. Keza yıllar geçmiş olmasına karşın Cyberpunk 2077 hala raflardaki yerini alabilmiş değil. Dolayısııyla Fable’ın da bu yıl çıkması çok zor görünüyor.