Dünyanın en büyük GPU üreticilerinden NVIDIA, resmi Twitter sayfasına #UltimateCountdown adı verilen bir geri sayım başlattı. Ne olduğu tam olarak bilinmeyen bu geri sayımın, şirketin Ampere tabanlı yeni nesil GeForce RTX 3000 serisiyle alakalı olduğu düşünülüyor.

Geri sayım görselinde 21 gün ve 21 yıl olmak üzere iki farklı ifade yer alıyor. Bunlardan ilki, yani 21 gün 31 Ağustos 2020 tarihine denk geliyor. 21 yıl ise tahmin edeceğiniz üzere geleceğe değil, geçmişe gönderme yapıyor. Bu noktada 21 yıl ibaresi, büyük olasılıkla NVIDIA'nın GeForce 256'yı ilk kez duyurduğu 31 Ağustos 1999 tarihini simgeliyor.

GeForce RTX 3000 serisi ekran kartlar için geri sayım başladı:

NVIDIA'nın yeni nesil Ampere tabanlı kartları önümüzdeki eylül ayında tanıtacağına dair dedikodular bir süredir ortalıkta dolaşıyordu. Detaylarını buradaki haberimizde sizlere aktardığımız iddialara göre şirket, önümüzdeki eylül ayında GeForce RTX 3080 Ti, RTX 3080 ve RTX 3070 olmak üzere üç farklı ekran kartını ilk kez gösterecekti. Ancak yapılacak son paylaşıma bakacak olursak işler tam olarak böyle değil.

NVIDIA için 31 Ağustos 1999 tarihinin önemini göz önüne aldığımızda yeni nesil Ampere tabanlı GPU'ların, şirketin ilk GPU'sunun 21. yıl dönümünde piyasaya sürülmesi mümkün görünüyor.  Bu sayede şirket, bir yandan yeni nesil kartlarının tanıtımını gerçekleştirirken bir yandan da piyasaya sürülen ilk NVIDIA GPU'yu anlamlı bir şekilde anabilir.

Peki, siz 31 Ağustos 2020 tarihi hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce bu tarihte yeni nesil RTX 3000 serisini görebilecek miyiz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilir, bunun gibi daha fazla içeriğe anında ulaşmak için sitemizi takip edebilirsiniz.