Monster Notebook katkılarıyla hazırladığımız Oyun Canavarı programımızın bu bölümünde PUBG’de yaşadığımız aksiyon dolu anları sizlerle paylaşıyoruz.

Oyundaki en kritik anda anlık bir donma yaşadık. Buna rağmen karşıdaki rakipleri alaşağı etmeyi başardık. Elbette kolay olmadı fakat sonunda zafer bizim oldu. Bu arada dip not olarak hatırlatalım. Oyunu Monster Tulpar T7 modelinde oynadık.

Son dönemde gelen güncellemelerle birlikte PUBG’nin hayli yüksek donanım isteyen bir oyun haline dönüştüğünü de hesaba katmak gerekiyor. Eğer sağlam bir PUBG deneyimi edinmek istiyorsanız, sağlam bir PC’ye sahip olmanız gerekiyor.

PUBG’de nefes kesen maç! Oyun Canavarı #21

Önümüzdeki nesilde çok daha sağlam oyunlar raflardaki yerini almış olacak. Yani şu anda kullandığınız bir PC’de 1050Ti ya da eş değeri bir ekran kartı yoksa, önümüzdeki yıl çıkan oyunlar PC’lerinizi ciddi anlamda zorlayacaktır.

Hali hazırda bazı oyunları oynuyor olmanız sizi yanıltmasın. Online oyunlara gelecek olan basit güncellemeler ile bugün oynadığınız bir oyunu artık açamayabilirsiniz.

Dolayısıyla size tavsiyemiz fiyatlar daha çok artmadan, fazla da geç olmadan yeni bir oyun bilgisayarı edinmeniz. Eğer PC’niz iyiyse, yani 1050Ti ya da eş değeri bir ekran kartına sahipse bu PC sizi en az 2 yıl daha idare edebilir.

Sonrası ise biraz muallak diyebiliriz. Zira önümüzdeki dönemde ışın izleme teknolojisi yaygınlaşırsa, en kötü RTX tabanlı bir ekran kartı edinmek zorunda kalabilirsiniz.