Akıllı televizyon pazarının iddialı şirketlerinden TCL, artık resmen Türkiye’de. Bilkom anlaşması ile ülkemizde yüksek teknolojili TV’lerini ülkemizde de garantili olarak satmaya başlayacak Çin merkezli elektronik devi, 2018’de de akıllı telefonlarıyla ülkemize giriş yapmıştı.

Omdia’nın 2019 verilerine göre adet bakımından dünyanın en büyük ikinci TV üreticisi olan TCL, aynı zamada Mart – Temmuz 2019’da ABD’nin en çok televizyon satan şirketi olmuştu. Apple, Huawei, DJI ve Asus gibi markaların Türkiye operasyonlarını yürüten Bilkom, tıpkı TCL’in mobil tarafında olduğu gibi ülkemizdeki TV faaliyetlerinden de sorumlu olacak. 

Bilkom Genel Müdürü Fikret Ballıkaya, “TCL, zengin TV ürün gamı ile her yıl dünyanın dört bir yanında milyonlarca tüketiciye ulaşıyor. ‘Türkiye’nin dijital yaşam koçu’ olarak, TCL TV’nin yüksek teknoloji sunan ürünlerini, erişilebilir fiyatlarla ve yerli üretim farkıyla Eylül ayında tüketicilerle buluşturacak olmanın heyecanı içerisindeyiz.” açıklamasında bulundu.

TCL tarafından üretilen TV’ler, Eylül 2020’den itibaren Türkiye’de satışa sunulacak:

Türkiye hakkında açıklamalarda bulunan TCL CEO’su Kevin Wang, Bilkom ile yapılan işbirliği sayesinde, firmanın Türkiye’deki başarılarını büyüteceğini açıkladı. Wang’ın açıklamalarına göre TCL’in televizyonları piyasada uygun fiyatlarla konumlandırılacak. 

Android işletim sistemine sahip olan akıllı TV’ler üreten TCL, aynı zamanda yapay zeka ile görsel işleme yaparak görüntü kalitesini iyileştiren sistemlere sahip. Her akıllı TV’de olduğu gibi TCL’in televizyonlarında da Google Asistan desteği bulunacak. 

TCL’in ülkemizde satışa sunacağı TV modelleri netleştikten sonra sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.