Apple, 3 Eylül 2020 itibarıyla iPhone ve iPad’lerde kullanılan iOS 14 ve iPadOS 14’ün Beta 7 sürümlerini yayınladı. Geçtiğimiz hafta Beta 6’yı yayınlayan şirket, her hafta yayınladığı beta yazılım sürümleriyle birlikte daha agresif bir yayın programına yönelmiş durumda.

Şu an için beta sürümüne dair kapsamlı bir bilgi yayınlanmamış olsa da iOS 14 ve iPadOS 14 Beta 7 sürümlerinin büyük bir güncelleme getireceği düşünülmüyor. Açıklanan sınırlı bilgilere göre yeni güncelleme hata düzeltmelerine ve kararlılık geliştirmelerine odaklanıyor.

iOS 14 ve iPadOS 14 Beta 7, Apple Developer Center’dan indirilebiliyor

iOS 14; iPhone SE veya daha yeni iPhone modellerine indirilebilir bir şekilde yayınlandı. iPadOS 14’ün Beta 7 sürümüyse iPad Mini 4, iPad (5. Nesil), iPad Air 2 ve iPad Pro 9.7 için yayınlandı. iOS 14 Beta 7 ve iPadOS 14 Beta 7 için değişiklik günlüğü de henüz yayınlanmış değil ancak yukarıda belirttiğimiz gibi büyük bir değişikliğin gelmesi beklenmiyor. Apple, yeni iOS sürümünü yayınlamadan önce sistemin hatalardan olabildiğinde arınmasına ve mümkün mertebe stabil çalışmasına odaklanıyor.

iOS 14 Beta 7 ve iPadOS Beta 7, geliştirici beta derlemelerine kayıt olan uyumlu cihazlar tarafından indirilebiliyor. Yeni beta sürümünü indirmek isteyenlerin Apple Developer Center’dan dosyaları indirmesi gerekiyor. Tabii ki önemli bir uyarıda bulunmakta da fayda var: Kullandığınız telefon birincil cihazınızsa veya işiniz için kritik bir önem taşıyorsa bu beta sürümünü veya genel olarak beta sürümlerini cihazınıza kurmanız önerilmiyor.