Microsoft tarafından geliştirilen Xbox oyun konsolunun en güçlü yanlarından biri de Xbox Game Pass abonelik sistemi. Bugünlerde yeni konsol ailesi Xbox Series X ve Xbox Series S‘i piyasaya sürmeye hazırlanan Microsoft, bir yandan da Xbox Game Pass ailesinin gücünü artırmaya çalışıyor. Bu amaçla geçtiğimiz günlerde adını EA Acess’ten EA Play‘e döndürülen abonelik sisteminin Xbox Game Pass‘e geleceği açıklanmıştı. Şimdi de bu abonelik sisteminin geleceği tarih resmi olarak belli oldu.

EA Play’in Xbox Game Pass’e Kasım’da geliyor

EA Play ile beraber aralarında FIFA 20, Titanfall 2, Need For Speed Heat ve Battlefield serisi gibi seçeneklerin de bulunduğu oyunlar Xbox Game Pass’e gelecek. EA Play‘in Xbox Game Pass‘e 10 Kasım’dan itibaren geleceği açıklandı. Yani kullanıcılar 10 Kasım 2020 tarihinden itibaren EA Play oyunlarını Xbox Game Pass abonelik sistemi üzerinde görebilecek. Ancak yapılan açıklamada abonelerin bu oyunları Aralık ayından itibaren oynayabilecekleri belirtildi.

Bilindiği üzere 10 Kasım 2020 tarihinde Xbox Series S ve Series X konsolları da dünya çapında satışa sunuluyor. Anlaşılan Microsoft, bu hamle ile elini kuvvetlendirmiş olacak.