Oyun sektörünün köklü serilerinden biri olan Mafia, bir süre önce yenilenen versiyonlarıyla tekrardan PC ve konsollarımıza konuk oldu. 2K Games ilk Mafia oyununu ana hikayeye bağlı kalarak sil baştan geliştirirken, 2 ve 3. oyunun ise grafiklerinde iyileştirmeye gitti.

Bugün inceleyeceğimiz Mafia 3 Definitive Edition’da da aynı Mafia 2 Definitive Edition da olduğu gibi bazı görsel geliştirmeler söz konusu. Elbette burada aklınıza öyle muazzam bir iş gelmesin.

Mafia 3 Definitive Edition ile katliam devam ediyor

Orijinal Mafia 3 ile Definitive Edition versiyonu arasında büyük bir fark bulunmuyor. Yani iki oyunu yan yana açtığınızda “oo adamlar ne geliştirmiş be” demiyorsunuz. Zaten 2K Games’in oyunun orijinal sürümüne sahip olanlara Definitive Edition versiyonunu ücretsiz olarak sunması da bu yüzden. Aradaki fark neredeyse sıfıra yakın. Hatta zaman zaman acaba normal oyunu Definitive Edition olarak satmaya mı kalktılar diye kendi kendinize sorabilirsiniz.

Dilerseniz şimdi lafı daha fazla uzatmadan sizleri bu uzun macera ile başbaşa bırakalım.

Bu arada dip not olarak belirtelim. Tüm Mafia hayranları gibi bizim de beklediğimiz asıl yapım Mafia 1 Definitive Edition. Yıllar önce satışa çıkan ve hikayesiyle büyük beğeni toplayan yapımı günümüz grafikleriyle deneyimlemek son derece muazzam olacaktır.