Oyun sektöründe hayli ses getiren yapımlardan biri olan The Last of Us Part 2, kısa bir süre önce raflardaki yerini almıştı. Daha satışa çıkmadan pek çok ülkede haftanın en çok satan oyunları listesinde zirveye yerleşen The Last of Us Part 2, Sony ve Naughty Dog‘u fazlasıyla memnun etmeyi başardı.

The Last of Us Part 2 satış rakamları açıklandı! Büyük başarı!

Sony’den The Last of Us Part 2 satış rakamları ile ilgili yapılan açıklamada şu satırlara yer verildi.

Sony Interactive Entertainment, Naughty Dog tarafından geliştirilen ve 19 Haziran 2020 tarihinde piyasaya çıkan The Last of Us Part II oyununun, 21 Haziran tarihi itibarıyla 4 milyon satış adedini geçtiğini açıkladı. Böylece The Last of Us Part II, birinci parti PlayStation 4 özel oyunları içerisinde en hızlı satan oyun olmayı başardı.

Konuyla ilgili Naughty Dog’un Başkan Yardımcısı ve The Last of Us Part II oyununun yönetmeni Neil Druckmann, “Milyonlarca oyuncunun geçtiğimiz hafta The Last of Us Part II’yi oynamalarından ve deneyimlerini paylaşmalarından ötürü son derece minnettarız.

The Last of Us Part II, Naughty Dog bünyesindeki yüzlerce yetenekli ve tutkulu geliştiricinin çabaları sayesinde geliştirildi. Aynı tutkuyu oyuncular tarafından da görmek bizim için büyük bir onur. Bu inanılmaz hedefe ulaşmamıza imkan tanıdığınız için çok teşekkür ederiz.” şeklinde konuştu.

Yeni nesilde eşsiz deneyimleri oyuncularla buluşturmaya hazırlanan Sony Interactive Entertainment, PlayStation 4 için de çok sayıda büyük yapımın çıkacağını belirtti.

Önümüzdeki ay sadece PlayStation 4’e özel olarak, 3 Temmuz tarihinde Marvel’s Iron Man VR ve 17 Temmuz tarihinde Ghost of Tsushima oyunları piyasaya çıkacak.

200$’ı 1500$’a çevirebilirsiniz.Nasıl oldugunu öğrenin.