Özellikle büyük evlerde internetin belli bölgelerde çekmemesi can sıkıcı olabiliyor. Sonuçta modemin bağlandığı hat sabit bir odada bulunuyor. Dolayısıyla bu odaya uzak olan odalarda Wi-Fi yeteri kadar verimli çalışmayabiliyor.

Bazı zamanlarda sinyal güçlendiriciler bu sorunu çözse de çoğu zaman kullanıcılar istedikleri verimi elde edemiyorlar. Bugün anlatacağımız sistem ile bu sıkıntı tamamen ortadan kalkmış olacak. İnternetim çekmiyor diyenler için hazırladığımız özel videomuza aşağıdan göz atabilirsiniz.

İnternetim çekmiyor diyenler işte size kesin çözüm! Powerline!

Bu teknoloji ile ilgili görüşlerinizi aşağıdaki yorumlar bölümünde bizlerle paylaşabilirsiniz. Büyüyen Teknolojioku ailesine katkıda bulunmak için YouTube kanalımıza abone olmayı  ve videolarımızı beğenmeyi unutmayın. Desteğiniz bizim için önemli ve bu tarz destekler  size daha fazla içerik üretmek için bize motivasyon oluyor.  

Powerline ürünleri genel itibariyle ülkemizde çok fazla bilinmeyen ya da kullanılmayan bir teknoloji. Fakat bu teknolojinin internet sorununu kökten çözdüğünü söylemek mümkün.

Eğer siz de şimdiye kadar pek çok sinyal güçlendirici ya da modem deneyip istediğiniz verimi alamadıysanız mutlaka bir powerline’a geçiş yapmanızı tavsiye ederiz.

Hele ki dubleks bir evde yaşıyorsanız, interneti üst katınıza taşımak için powerline sizi büyük bir yükten kurtaracaktır.

Dip not olarak belirtelim. 70 – 80 metrekarelik 2 + 1 ya da 1 + 1 eviniz varsa sinyal güçlendiriciler pekala işinizi görebilir. Lakin metrekare sayısı 100’ün üzerine çıktığında, sinyal güçlendiriciler bazı noktalar için yetersiz kalacaktır.

Elbette bu durum duvar kalınlıklarından, duvarlarda kullanılan malzemelere kadar pek çok şeye bağlı. Dolayısıyla deneyip görmekte yarar var. 

Yine de her şeye rağmen Wi-Fi sinyaliniz güçlenmiyorsa, powerline sizin için kesin çözüm olacaktır.