Söz konusu PC oyunculuğu olduğunda Steam’in bizler için yeri bambaşkadır. Oyun sektöründeki dengeleri alt üst eden ve dijital mağazacılık anlayışının yaygınlaşmasını sağlayan Steam, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de hayli geniş bir kullanıcı kitlesine sahip.

Steam ciğerimizi söktün bu nasıl zam!

Geçtiğimiz günlerde Horizon Zero Dawn Complate Edition Steam ve Epic Games Store üzerinden ön siparişe sunulmuştu. Oyunun Steam fiyatı 77.00 TL, Epic Games Store fiyatı ise 79.00 TL’ydi.

Bu fiyatlar pek çok oyun sever için hayli uygun geldi. Hatta pek çok forumda oyunun bu fiyattan kaçırılmamasına dair başlıklar açıldı.

Steam, nedendir bilinmez geçtiğimiz gün itibariyle oyunun fiyatını 77.00 TL’den 275.00 TL’ye yükseltti. Yani oyunun fiyatına yüzde 200’den fazla zam yapıldı.

Dip not olarak belirtelim. Hali hazırda oyunun fiyatı hala Epic Games Store üzerinde 79.00 TL. Muhtemelen Steam’in yaptığı zam sonrası Epic Games Store’da da benzer bir güncellemeye gidilebilir. O yüzden bu oyunu alma gibi bir niyetiniz varsa acele etmenizi tavsiye ederiz.

Daha önce PS4 için satışa sunulan Horizon Zero Dawn 7 Ağustos’ta PC için de yayınlanacak. Bu arada Horizon Zero Dawn’ın devam oyununun PS5 için duyurulduğunu da hatırlatalım. Muhtemelen bu oyun da daha sonra PC için yayınlanacaktır. Tabi ne zaman olur Allah bilir.