Oyun severler tarafından zevkle oynanan Red Dead Redemption 2 için Türkçe yama bekleniyordu. Hatta bunun için çalışmalar çok uzun zaman önceden itibaren başlamıştı ancak ne yazık ki yamanın paylaşılmasına 3 gün kala projenin iptal edildiği haberi geldi. Bu haber, oyun severler tarafından derin bir üzüntü ile karşılandı. İnsanlar Red Dead Redemption 2 Türkçe yaması için sarf edilen bunca emeğin neden boşa gittiğini öğrenmek isterken, henüz bu konuya dair net bir açıklamada bulunulmadı.

Red Dead Redemption 2 Türkçe yaması hakkında şok gelişme!

Red Dead Redemption 2 Türkçe yaması için çok uzun zamandır büyük uğraşlar veriliyordu. Hatta projenin test aşamasında olduğu dahi biliniyor ve artık 20 Temmuz günü servis edileceği düşünülüyordu. Ancak beklenen olmadı ve projenin sahipleri aldıkları şok bir karar ile Türkçe yamanın iptal edildiğini duyurdu. Duyuruda “belirtilemeyen nedenlerden dolayı iptal” ifadesine de yer verildi. Bu da demek oluyor ki maalesef bu kadar emek boşa gidecek ve oyun severler söz konusu yapımı Türkçe olarak oynayamayacak.

Peki ama proje neden iptal edildi? Her ne kadar yapılan açıklamada net bir neden belirtilmese de biraz düşündüğümüzde bu sebepleri bulmak çok da zor olmuyor. Zira oyunun yapımcısı Rockstar Games, projenin sonucunda ortaya çıkabilecek muhtemel problemlerin kendi imajına zarar vereceğinden korkmuş olabilir. Buna bağlı olarak yapımcının telif hakları kozunu oynamasından çekinen proje sahipleri de çareyi bu kadar emek verdikleri Red Dead Redemption 2 Türkçe yamasını geri çekmek zorunda kalmış olabilir.