Riot Games'in yeni FPS oyunu VALORANT'a eklenecek yeni bir karakter şirketin resmi internet sitesinde ortaya çıktı. Oyuna eklenen yeni karakterin ismi ise Killjoy. Hayranlar, Riot'ın resmi VALORANT sitesinde 'Enter Killjoy' yazan bir sayfa buldular. Sayfada, karakterin özelliklerinin gösterildiği bir videonun yanı sıra hepsi yazılı olarak da açıklanıyor. Ancak karakterin görüntüsüne dair bir görsel yok.

Karakterin özelliklerini gösteren video kısa bir süre sonra kaldırılsa da bilgilerin yer aldığı sayfa kaldı. Ayrıca bir Reddit kullanıcısı Killjoy'un tüm özelliklerinin videosunu teker teker kaydedip YouTube'a yükledi. Peki, Killjoy karakterinin özellikleri neler?

VALORANT'ın yeni karakteri Killjoy'un yetenekleri

Alarmbot

Bu yetenekte, menziline giren düşmanlara saldıran bir bot bulunuyor. Ayrıca Alarmbot, sadece hasar vermekle kalmıyor ayrıca hedefi, her kaynaktan gelecek olan saldırılara karşı iki kat savunmasız bırakıyor.

Taret

Adından da anlaşılabileceği gibi bu yetenekte taret kurulmasına izin veriliyor. Taret, 180 derecelik koni içerisindeki düşmanlara ateş ediyor. Özellikle savunma oynarken oldukça kullanışlı olabilecek bir yetenek.

Nanoswarm

Bu yetenekte bir el bombası atılıyor. Sessiz bir şekilde giden bomba indiğinde Nanoswarm aktive ediliyor. Bu işlem sonrası düşmana hasar veren nanobotlar salınıyor.

Lockdown

Zamanlamanın oldukça önemli olduğu yetenekte cihazı yerleştiriyorsunuz. Ardından 8 saniye boyunca etki alanındaki tüm düşmanları durduruyor. Düşmanlar bu cihazı yok edebilse de birden çok yerleştirilebiliyor.

Siz yeni karakteri ve yeteneklerini nasıl buldunuz? Sizce oyuncuların sık tercih edeceği bir karakter haline gelebilir mi? Ayrıca yukarıda anlattığımız tüm bu özellikleri video olarak aşağıdan izleyebilirsiniz.