Çinli teknoloji devi Xiaomi, son dönemlerin en popüler teknoloji üreticilerinden bir tanesi. Şirket, piyasaya sürdüğü akıllı telefonların yanı sıra diğer ekosistem ürünleriyle de tüketicileri etkilemeyi başarıyor. Bu bağlamda Xiaomi'nin popüler ekosistem ürünlerinden bir tanesi de Mi TV Stick olarak isimlendirilen bir aksesuar. 

Mi Box TV, temel olarak bir akıllı televizyon cihazı. Uygun bağlantı desteğine sahip olan bir televizyona takarak kullandığınız bu aparat, herhangi bir televizyonun akıllı hale gelmesini sağlıyor. Bu sayede kullanıcılar, televizyonlarında etkileyici bir Android deneyimi yaşayabiliyorlar. Hatta isteyen kullanıcılar, bu aparatı kullanarak oyun bile oynayabiliyorlar. Peki bir Mi TV Stick'i kullanarak PlayStation 4 deneyimi yaşamak mümkün mü?

Xiaomi Mi TV Stick'in etkileyici özelliklerinden bir tanesi de PlayStation 4'ün oyun kontrolcüsü olan Dualshock 4'le uyumlu olarak çalışabilmesi. Yani isterseniz, Mi TV Stick'in kontrolünü Dualshock 4'le yapabiliyorsunuz. Peki bu oyun kumandasını kullanarak, bir televizyonu PlayStation 4'e çevirmek mümkün mü? İşte bu videomuzda, bu sorunun cevabını siz değerli takipçilerimize aktarıyoruz.

Açık konuşmak gerekirse Dualshock 4 ile Mi TV Stick arasında bağlantı kurulabiliyor olması, kullanıcılar için benzersiz bir deneyim sunuyor. Ancak bu duruma oyunlar açısından baktığımızda, bu bağlantının pek de işlevsel olduğunu söyleyemiyoruz. Çünkü Mi TV Stick'ten oynayabileceğiniz oyunlarla DualShock 4 arasındaki gecikme, oyuncuların keyiflerini ciddi anlamda etkiliyor.