ABD merkezli teknoloji devi Apple, bugün yaptığı basın açıklamasında 27 inçlik güncellenmiş yeni iMac'ini tanıttı. Şirketin güncellenmiş iMac'inin Arm tabanlı olacağı iddiaları ortaya atılmıştı ancak bu iddialar doğru çıkmadı.

Teknoloji devinin basın açıklamasıyla tanıttığı yeni iMac'in de Arm tabanlı yeni silikon yer almıyor. Hatta görsel olarak bakıldığında da önceline kıyasla çok büyük farklılıklar içermiyor. Ancak yine de almak isteyecek kullanıcılar için önemli özellikler vaat ediyor.

Güncellenmiş 27 inçlik yeni iMac

Yeni 27 inçlik iMac, 6 ve 8 çekirdekli 10. nesil Intel işlemciyle birlikte geliyor. Ancak CPU, daha fazla işlem gücü için 10 çekirdeğe de çıkartılabiliyor. Cihazda 8 GB RAM bulunuyor ancak 27 inçlik iMac'te 128 GB'a kadar RAM seçeneği bulunuyor.

Grafik tarafına baktığımızda AMD'nin Radeon Pro 5000 serisinin kullanıldığı görülüyor. Yeni iMac'in depolama kısmı ise kullanıcılarını memnun edecek cinsten çünkü SSD ile birlikte geliyor. Depolama alanının kapasitesi 256 GB'tan 8 TB'a kadar çıkıyor.

27 inç Retina 5K ekran, True Tone teknolojisi bulunuyor. Bu özellik, ekrandaki renk sıcaklığını ortam ışığıyla daha iyi karışabilmesi için ayarlayabiliyor. Diğer kısımlarda olduğu gibi burada da yükseltilebilir seçenek bulunuyor. Keskinliği ve kontrastı ciddi bir şekilde etkilemeden parlaklığı azaltabilecek nano dokulu can seçeneği yer alıyor.

27 inçlik yeni iMac'in fiyatı en temel özelliklerde 15.999 TL'den satışa sunuldu. En üst özelliklerde ise fiyat 76.297,98 TL'ye çıkıyor. iMac, ABD'de ise en temel özelliklerle birlikte 1.799 dolar gibi bir fiyattan başlıyor.