Dünyanın en büyük medya şirketi olan Walt Disney, pek çok sinemaseverin yakından tanıdığı 20th Century Fox markasının fişini çekti. 85 yıllık geçmişi sahip olan 20th Century Fox, bundan sonra “20th Television” olarak isimlendirilecek.

20th Century Fox'un jeneriği ve ikonik giriş müziğinin tanınırlığının farkında olan Walt Disney, markada büyük değişikliklere gitmesine rağmen sinemaseverleri üzmeyecek bir karar aldı. Bu karara göre jenerikteki 20th Century Fox logosu aynı tasarımla “20th Television” olarak değiştirilecek ve hem jenerik animasyonu hem de müziği varlığını korumaya devam edecek.

20th Century Fox'un ikonik logosu

Edinilen bilgilere göre 20th Television markalı ilk yapımlar, sonbahar ayları itibarıyla karşımıza çıkacak. Hayranlar, yeni içeriklerde 20th Century Fox ibaresini görmeyecekler.

20th Century Fox'un; daha doğrusu 20th Television'ın yeni logosu

Konuyla ilgili açıklamalar, Disney televizyon stüdyolarının başkanı Craig Hunegs'tan geldi. Hunegs, yeni stüdyo isim ve logolarının yeni bir başlangıç olarak yorumlanması gerektiğini söyledi. İsim değişikliğine gidilen stüdyoların zengin tarihlere sahip olduğunu vurgulayan Hunegs, böylesi bir durumun Walt Disney'in yaratıcı gücünü onurlandıracağını ifade etti.