Çinli teknoloji devi Huawei'nin alt markası Honor, yeni dizüstü bilgisayarı MagicBook 14 SE'yi duyurdu. MagicBook 14 Ryzen Edition ailesinin bir üyesi olarak görülen model, başarılı özellikleriyle de dikkat çekmeyi başardı.

MagicBook 14 SE, MagicBook 14 ile tasarım konusunda benzerliğiyle ilgileri üzerine toplarken özellik ve fiyat konusunda da farkını ortaya koydu. İsterseniz hemen bilgisayarın özelliklerini incelemeye geçelim.

Honor MagicBook 14 SE özellikleri

Honor MagicBook 14 SE, gücünü AMD'nin 12 nm'lik Ryzen 5 3500 U işlemcisinden alıyor. Yonga aynı zamanda Zen+ mimarisine sahip ve Radeon RX Vega 8 grafik kartı entegre bir şekilde kullanıcıların karşısına çıkıyor.

Bunun yanı sıra diğer yapılandırma seçeneklerinin önceki modelle neredeyse aynı olduğunu söyleyebiliriz. Bilgisayar DDR4 çift kanallı bellek ve PCIe NVMe SSD depolamayla birlikte geliyor. Aradaki tek farksa önceki modelde 512 GB olan depolamanın bu modelde 256 GB'a indirilmiş olması. Aynı zamanda bilgisayarda 8 GB'lık bir RAM bulunduğunu belirtmekte de fayda var.

Pil ömrü tarafına baktığımız zaman Honor MagicBook 14 SE'nin 56 Wsa'lik büyük bir pil ile geldiğini ve 9,5 saat boyunca 1080p video oynatma iddiasını taşıdığını söyleyebiliriz. Bunun yanı sıra 10 saatlik bir ofis performansını da vadeden dizüstü bilgisayar, hızlı şarj özelliği sayesinde yarım saat içerisinde %46'lık pil dolumu yapabiliyor.

Isı dağıtımı MagicBook 14 SE'nin odak noktalarından biri olarak karşımıza çıkıyor ve bilgisayar 'S' şeklinde bir tasarımı bünyesinde barındırıyor. Yüksek yoğunluklu fan kanatlarına baktığımız zaman fan kanadı sayısının %49 arttığını, bunun da ısı dağıtımı kapasitesini %38 oranında etkilediğini söyleyebiliriz.

Honor MagicBook 14 SE fiyatı

Honor'un nispeten uygun fiyatlı dizüstü bilgisayarı Honor MagicBook 14 SE, 3.299 yuanlık bir fiyat etiketine sahip. Bu da yaklaşık 3.470 TL'lik bir fiyat demek oluyor. Şu an için bilgisayarın Türkiye içerisinde satışa sunulup sunulmayacağıysa kesinlik kazanmış değil.