Hafif ve ağır ticari araç üretimi yapan yerli otomotiv şirketi Karsan, Bursa Valiliği ve Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile ‘Karsan Elektrikli Araçlar Teknoloji Laboratuvarı’ kurulması ve laboratuvarda ihtiyaç duyulacak nitelikli insan gücünün yetiştirilmesi için “Mesleki ve Teknik Eğitimde İş Birliği Protokolü” imzaladı.

Geleceğe yatırım yapan geniş ve kapsamlı bir işbirliğinin tarafı olmaktan memnuniyet duyduklarını belirten Karsan CEO’su Okan Baş, “Elektrikli araç alanında yürüttüğümüz çalışmaları, bu alanda geleceğin nitelikli insan gücü olacak gençlerimiz ile paylaşacak olmanın heyecanı ve mutluluğu içindeyiz.” şeklinde konuştu.

Seçilecek öğrencilerin en az yarısının kız öğrenci olması hedefliyor

Söz konusu protokol çerçevesinde Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri’nin 10'uncu sınıflarından seçilerek eğitim görecek 20 öğrenciden en az yarısının kız öğrenci olması hedefleniyor. Böylece söz konusu protokol ile iş dünyasında kadın istihdamının artırılması amaçlanıyor.

Protokol için Bursa’da gerçekleştirilen imza törenine Bursa Valisi Yakup Canbolat, Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, Karsan CEO’su Okan Baş, Endüstriyel Operasyonlar Genel Müdür Yardımcısı Alper Bulucu, İnsan Kaynakları Müdürü Mücahit Korkut ve İl Milli Eğitim Mesleki Eğitim Şube Müdürü Bülent Altıntaş katıldı.