Çinli teknoloji ve oyun devi Tencent‘in bünyesinde yer alan PUBG Mobile bugün yaptığı duyuru ile 8 Eylül’de yayınlanacak olan 1.0 Sürümü özelliklerini ve dünyanın en büyük ödüllü turnuvasını açıkladı!

PUBG Mobile 1.0 güncellemesi duyuruldu!

Mobil oyun dünyasının en büyük fenomenlerinden birisi olan PUBG Mobile PUBG Mobile, 8 Eylül‘de yayınlanacak 1.0 sürümüyle başlayan yeni dönemin tüm detaylarını duyurdu.

Aynı zamanda Kasım ayında başlayacak olan ve 2 milyon dolar ödül havuzu ile mobil e-spor turnuvası PUBG Mobile Dünya Şampiyonası da duyuruldu.

Güncelleme ile kare hızında FPS’te 30’a varan artış, gecikmede ise yüzde 76’lık bir düşüş yaşanacak olduğu belirtildi. Ancak bu artış ve gecikmelerin hem telefona hem de internet bağlantısına bağlı olarak farklılık gösterecek olduğunu belirtelim.

Ayrıca yeni sürüm ile oyun, ana lobi ekranındaki iyileştirmeler ve paraşütle atlama, depar atma ve birçok farklı oyun içi hareketlerin yeniden tasarımları dahil olmak üzere bir dizi görsel ve tasarım yenilemesine de kavuştu. Işıklandırma sistemi ve kaplama kalitesinde yapılan güncellemeler de bitki örtüsü, gökyüzü ve suyu daha gerçekçi yapıyor.

Örneğin; ışıklandırma ve ortamla birlikte oyunun ikonik ortamları da iyileştirildi. Partiküller, duman efektleri, patlamalar, namlu ışıkları ve dürbün etkileşimleri, artık her atışın eskisinden çok daha gerçekçi görünüyor olacak.

Bunun yanında Dünya şampiyonasının ilk sezonu olacak olan PMGC Season Zero Kasım ayının sonlarında başlayacak. Amerika, Avrupa, Güney Asya, Güneydoğu Asya, Orta Doğu ve Çin’den birçok profesyonel takımın katılımıyla gerçekleşecek olan turnuvada takımlar, PUBG Mobile Dünya Şampiyonu olmak ve mobil e-spor tarihindeki en büyük ödül havuzu olan 2 milyon dolar için kıyasıya mücadele edecekler. Qualcomm Technologies‘in ise bu etkinliğin resmi sponsoru olduğunu ayrıca belirtelim.