Tayvan merkezli teknoloji devi ASUS, ZenBook ailesine bir yeni üye daha kazandırdı: ASUS ZenBook S (UX393). Şirketin yeni ZenBook S’i 3:2 en boy oranına sahip, 3300 x 2200 piksel çözünürlüklü 13,9 inçlik bir ekranla kullanıcılarının karşısına çıkıyor.

Ağırlığı 1,3 kg’ın biraz altında olan şirketin yeni dizüstü bilgisayarının ekranının 500 nit parlaklık desteği bulunuyor. Bunun haricinde %92 gibi oldukça yüksek bir ekran gövde oranına sahip cihazın çerçeveleri de oldukça ince.

ASUS ZenBook S teknik özellikleri

1,5 cm kalınlığındaki ASUS’un bu yeni dizüstü bilgisayarında tam boyutlu HDMI girişinin yanı sıra iki adet Thunderbolt 3 / USB-C girişi, bir adet 1. nesil USB 3.2 Type-A girişi ve microSD kart okuyucu bulunuyor.

Premium segmentindeki bu cihazda, işlemci olarak ise Intel’in 10. nesil Ice Lake işlemcisi yer alıyor. Cihazda yer alan bu Intel Iris Plus grafikli dört çekirdekli Core i7-1065G7 işlemci, grafik performansını Intel’in 8. nesil Core U serisine göre 2 katına çıkarıyor.

Cihazda 67 Wh batarya ve 65 W USB-C güç adaptörü bulunuyor. Windows Hellow destekli IR web kamerası yer alan yeni ZenBook S’te Harman Kardon hoparlör, 16 GB LPDDR4x-3200 RAM’e kadar bellek desteği ve 1 TB PCIe NVMe depolama alanı bulunuyor. Tüm bunlara ek olarak klavyenin altında bir adet ASUS NumberPad yer alıyor. Yani cam kaplı bu ‘touchpad’, tuş takımı olarak da kullanılabiliyor.