Tayvan merkezli teknoloji üreticisi Acer, IFA 2020 kapsamında düzenlediği bir etkinlikte ilk 5G destekli dizüstü bilgisayarı “Spin 7“yi duyurdu. Aslına bakacak olursak Acer, Spin 7 isimli bir dizüstü bilgisayarı geçtiğimiz dönemlerde de kullanıcılara sunmuştu. Yeni dizüstü bilgisayar, mevcut modelin oldukça gelişmiş bir versiyonu olarak karşımıza çıkıyor.

Acer Spin 7’nin tek özelliği, Tayvanlı şirketin ilk 5G destekli dizüstü bilgisayarı olması değil. Bu dizüstü bilgisayar ayrıca, Qualcomm’un yeni işlemcisi “Snapdragon 8cx Gen 2 5G“yi kullanan ilk cihaz olarak karşımıza çıktı. ARM tabanlı bu işlemci, performans verimliliğinin yanı sıra mmWave ve sub-6 GHz desteğiyle dikkat çekiyor.

İşte Acer’ın 5G destekli ilk dizüstü bilgisayarı Spin 7

Acer’ın yeni dizüstü bilgisayarı, aslında ikisi bir arada bir ürün olarak dizayn edilmiş. 4,096 seviye basınç hassasiyetine sahip olan bir kalemle birlikte gelen dizüstü bilgisayar, bu sayede kullanıcılara daha havalı bir deneyim sunuyor. Kullanıcılar, bu wacom kalemi şarj edebilmek için bilgisayarın yanına eklenmiş olan bir bölüme takabiliyorlar.

Acer Spin 7, 14 inç büyüklüğünde 1080p çözünürlük sunan IPS yapılı bir ekrana sahip. Bu ekran, dokunmatik kalemin yanı sıra elle de kontrol edilebiliyor. Ayrıca bir kullanıcı, bu dizüstü bilgisayarı 360 derece katlayabiliyor. Geliştirici ekip, kullanıcıların ihtiyaçlarını sağlayabilmesi için yeni dizüstü bilgisayarlarına 2 adet USB Type-C, 1 adet de USB Type-A girişi eklemiş.

Acer tarafından yapılan açıklamalarda bu dizüstü bilgisayarın tüm özelliklerine, çıkış tarihine ve fiyatına değinilmedi. Ancak Qualcomm’un yeni işlemcinin performans verimliliğini kendi teknolojileriyle birleştiren Acer, kullanıcılara oldukça uzun bir kullanım süresi sunacak gibi görünüyor. İşte bu detaylar, şirketin ilerleyen dönemlerde yapacağı yeni açıklamalarla gün yüzüne çıkmış olacak.