Kasım ayında yeni oyun konsolu olan Xbox Series X’i piyasaya sürecek olan Microsoft, bu hafta içined Xbox Series S isimli ikinci bir modeli de resmi olarak duyurmuştu. Series X’e göre donanım gücü azaltılmış bir sürüm olan Series S’in fiyatı da 299 dolar olarak açıklandı. Ancak Microsoft’un üçüncü bir Series konsolu duyuracağı iddiaları gündeme bomba gibi düştü.

Microsoft yeni sürpriz: Xbox Series V

Bu yeni konsolla ilgili iddia ise Twitter’da IdleSloth84 isimli kullanıcı tarafından ortaya atıldı. Bu kullanıcının paylaştığı bir fotoğrafa göre Microsoft, Xbox Series V isimli (ki kod adı Edinburg) üçüncü bir Series konsolu geliştiriyor. Paylaşımdaki iddiaya göre bu konsolun donanım gücü Series S ile Series X arasında bir yerde olacak. Yani aileye ortanca bir kardeş geliyor.

Elbette iddianın gerçekliği tartışılır. Zira bu tarz bir görseli Photoshop üzerinde birçok dakikada yapmak mümkün. Ancak yine de bu ihtimalin küçük de olsa gerçekleşme durumu da olabilir. Series S’i ansızın duyuran Microsoft, Series V için de böyle bir adım atabilir.