Çinli tüketici elektroniği şirketi Lenovo, en yeni dizüstü bilgisayarı Yoga Slim 7i’yi resmi olarak duyurdu. İş ve günlük kullanım için şık ve hafif bir dizüstü bilgisayar isteyenleri hedefleyen Lenovo Yoga Slim 7i için donanım noktasında da tüketicilerin beklentilerini karşılayabilecek bir cihaz diyebiliriz.

Baştan aşağı alüminyum tasarıma sahip olan Yoga Slim 7i, yalnızca 1,36 kilogram ağırlığa ve 15,1 milimetre kalınlığa sahip. Böylece cihaz, malzeme kalitesiyle sağlam bir duruş sergilerken hafif ve ince yapısıyla mobiliteden de feragat etmiyor. Üstelik cihaz, son derece ince ekran çerçeveleri sayesinde yüzde 90 ekran/gövde oranı sunuyor.

Lenovo Yoga Slim 7i tasarımı

14 inç büyüklüğünde Full HD bir ekran ile gelen Lenovo Yoga Slim 7i, ekranın hemen üstünde bulunan ince çerçeveye gömülmüş bir kızılötesi sensöre de sahip. Bu sensör, cihazın biyometrik yüz tanıma yani Windows Hello kilidini desteklemesini sağlıyor. Bu destek sayesinde bilgisayarın başına oturduğunuzda ekran kilidi otomatik olarak açılırken bilgisayarın başından kalktığınızda ekran yeniden kilitleniyor.

Biraz da performanstan konuşmak gerekirse; 10. nesil Intel Core i7 işlemciden güç alan Lenovo Yoga Slim 7i, 3200MHz frekans hızına sahip 16 GB LPDDR4X RAM’e ve 512GB SSD’ye sahip. NVIDIA’nın MX350 GPU’sundan güç alan cihaz, WiFi 6 ve Thunderbolt 3 bağlantı desteğine de sahip.

Lenovo Yoga Slim 7i tanıtım videosu

Lenovo, Yoga Slim 7i’nin 60Wh’lık bir bataryaya sahip olduğunu açıkladı ve tek şarjla 14 saate kadar kullanım vadettiğini belirtti. Ayrıca cihazın standart bir dizüstü bilgisayardan daha hızlı şarj olmasını sağlayacak Rapid Charge teknolojisini desteklediğini belirtelim.

Lenovo Yoga Slim 7i fiyatı

Lenovo, yeni dizüstü bilgisayarını tanıtmak için Hindistan’ı tercih etti ve yaklaşık 7.839 TL fiyat etiketi açıkladı. Söz konusu fiyata vergilerin dahil olmadığını hatırlatmakla birlikte Lenovo’nun cihazın Türkiye’de satışa sunulup sunulmayacağı ile ilgili bir bilgi paylaşmadığını da belirtelim.