Oyun dünyasını yakından takip eden Geoff Keighley’in iddiasına göre, bu sene oyun indirimlerinin uygulanacağı Steam Sonbahar Festivali etkinliği 7 Ekim’de başlayacak.

Steam Sonbahar Oyun Festivali başlıyor!

Bilindiği üzere, oyunları uygun fiyatlara almak isteyen kullanıcılar, belli aralıklarla düzenlenen indirim etkinliklerini takip ederek bu fırsatlardan yararlanıyor. Playstation, Epic Store, Steam vb. gibi oyun platformları bu tür etkinliklerde başı çekiyor.

Steam de önde gelen diğer oyun platformlarında olduğu gibi, dönem dönem farklı bir indirim etkinliği düzenliyor ve oyunların satış fiyatlarını oldukça aşağı çekiyor. Oyun şirketinin bu şekilde fiyat düzenlemesi getirdiği etkinliklerden birisi de Steam Sonbahar Festivali olacak. Özellikle uygun fiyatlar dahilinde oyun oynamak isteyen oyuncular tarafından beklenen etkinlik, 7 Ekim tarihinde başlayacak olup 13 Ekim tarihinde son bulacak.

İndirim oranlarının oldukça yüksek olduğu yaz indirimleri kadar etkili olması beklenen Steam Sonbahar Festivali kapsamında sayısız oyunun indirme girdiğini göreceğiz. Elbette bu oyunlar arasında yüksek kaliteli oyunların da yer alması bekleniyor.

Bu sonbaharda ikincisi gerçekleşecek etkinlikte yeni tanıtılacak oyunların videolarını da izleyebileceğiz.

Ayrıca oyun indirimlerinin yanı sıra, birçok oyun demolarının yayınlanması da bekleniyor. Geçtiğimiz Mart ayında ilk oyun festivalini yapan Steam, yaklaşık 40 demo oyun yayınlamış olduğunu ayrıca belirtelim.

Önümüzdeki günlerde, etkinliğe dair birçok detayın Steam tarafından duyurulması bekleniyor. Resmi duyurular gerçekleştikçe siz değerli okuyucularımız ile paylaşmaya devam edeceğiz.