Star Wars: Squadrons geçtiğimiz günlerde oyuncuların beğenisine sunuldu. Oyuncuların düşman hedefleriyle kendi starfighterlarını kullanarak savaşmasına olanak sağlayan oyun büyük ilgi gördü.

Geçtiğimiz günlerde Star Wars: Squadrons oyunu çıktı!

Sessiz sedasız piyasaya sürülen Star Wars: Squadrons oyunu meraklılarını heyecanlandıracak. Oyun genel olarak Star Wars: Jedi’ın Dönüşü filminde ki olaylarından sonra gerçekleşen uzay savaşları unsurlarına odaklanıyor.

Oyunun ana konusunda ise imparatorluğa ve karşı tarafta yer alan yeni cumhuriyete yardım etmek arasında karar vermek durumundasınız. Mültecileri korumak ve kayıp izcileri bulmak gibi görevler alıyorsunuz.

Oyunun içeriğinden söz edecek olursak; it dalaşları ve filo savaşları içeren çok oyunculu bir moda sahip olduğunu ve daha sürükleyici bir deneyim için sanal gerçekliği desteklediğini söyleyebiliriz. Pilotu olduğunuz starfighter’ı çok oyunculu savaşlarda da kullanabilirsiniz.

Oyunculardan gerçek para ile kozmetik yükseltmeleri satın almalarını istemek yerine, squadrons size oyunu daha uzun süre oynadığınızda ve görevleri tamamladığınızda Glory adlı bir oyun içi para birimi verir. Oluşturdukları bu sistem önceki oyunu olan Star Wars: Battlefront II oyun içi gerçek para kullanılması sisteminden tamamen farklıdır.

Minimum sistem gereksinimleri

İşletim Sistemi: Windows 10 64-bit
İşlemci: Ryzen 3 1300X ya da i5 6600k 
Bellek: 8 GB RAM
Ekran Kartı: Radeon HD 7850 /GeForce GTX 660 
DirectX: Sürüm 11
Ağ: Genişbant İnternet bağlantısı
Depolama: 40 GB kullanılabilir alan